DEVLET VATANDAŞTAN ALDIĞI %110 ÖTV'NİN HESABINI VERSİN O ZAMAN!

DEVLET VATANDAŞTAN ALDIĞI %110 ÖTV'NİN HESABINI VERSİN O ZAMAN!

Tarih: 12 Mayıs 2018, 12:30

Youtube ve Instagram'da fenomen haline gelen Mervan Tepelioğlu, Gürcistan'dan ucuza araba getirme yöntemini takipçileriyle paylaşınca gözaltına alındı. Sosyal medya fenomeni Mervan Tepelioğlu'nun youtube'da 277 bin, Instagram'da 564 bin takipçisi bulunuyor.

1.5 MİLYON İZLENDİ

Tepelioğlu, Gürcistan'dan 4'te 1 fiyatına nasıl araba alınacağının videosunu takipçileriyle paylaştı. Takipçiler videoya yoğun ilgi gösterdi. Video 1.5 milyon kez izlendi.

GÖZALTINA ALINDI

Ancak 200 bin liralık arabayı 45 bin liraya almak başlıklı videoyu izleyenler arasında Gümrük Muhafaza da vardı. Gözaltına alınan Tepelioğlu, suç işlediğinin farkında olmadığını söyleyerek kendisini savundu. Ayrıca Tepelioğlu'nun aracına da el konuldu.

SUÇ MU YANİ ŞİMDİ BU?


Tepelioğlu'nun soruşturması sürüyor. Soruşturma sonunda dava açılıp açılmayacağı belli olacak.

Sosyal medya fenomenine gözaltı

YURTDIŞINDAN ARAÇ GETİRME KOŞULLARI

2009/15481 sayılı Bakanlar Kurulu kararı uyarınca yurtdışında yerleşik olan kişiler ikamet yerlerinde adlarına kayıtlı taşıtlarını turistik kolaylık kapsamında, geçici olarak Türkiye’ye getirebilir. Bu araçları kendisi ve kendisi de içinde olmak şartıyla eşi ve çocukları kullanabilir, üçüncü kişilerin kullanması kesinlikle yasaktır. Türkiye dışında yerleşik Türk vatandaşı, çifte vatandaş veya mavi kart sahibi kişilerin taşıtları Türkiye’de 2 yıl kadar kalabilir. Yabancı ülke vatandaşlarının getirdiği araçlar, kalma süresi, vize süresi kadardır. Yani oturma izni olmayan turistler 90 gün kadar Türkiye’de kalabilir. Getirdikleri otomobiller de 90 gün kalabilir. Türkiye’de ikamet eden kişilerin yurtdışından otomobil getirme hakkı kesinlikle yok. Bazı internet siteleri ve oto galericiler, yurtdışından alınacak lüks otomobillerin Türkiye’ye sokularak kullanılabileceği yönünde yanıltıcı bilgiler veriyor.

Sosyal medya fenomenine gözaltı

Sosyal medya fenomenine gözaltı

Sosyal medya fenomenine gözaltı

Haberi paylaşmak için

< Geri dön

Facebook'ta Paylaş

Twitter'da Paylaş

Sivridilli.com - Her hakkı saklıdır.